گذراندن اوقات بعد از کار و مطالعه

داشتن اوقات تفریح و برنامه های تفریحی بعد از کار و یا مطالعه می تواند در روحیه هر فردی تاثیر مثبتی بگذارد چون در کنار زندگی فشرده و روزمره امروزی مهم است تا در بین برنامه ها و اوقات همه ما جائی نیز برای استراحت و تجدید قوای ذهنی و آرامش فکری وجود داشته باشد. حتی پس از تدریس و یا تحصیل به مدت طولانی نیاز به داشتن زمانی برای استراحت بیش از پیش احساس میشود و مطالعه و نگارش متون برای مدت ساعتهای طولانی میتواند خسته کننده به نظر برسد. آیا شما هم دارای یک برنامه فشرده روزانه میباشید که موجب شده است تا کمتر به فکر استراحت در داخل و یا بیرون از منزل باشید؟ آیا فکر خوبی نیست تا با خانواده هر چند هفته یکبار به بیرون از منزل و به پارک و یا یک رستوران و یا شهر بازی بروید؟

Some people frequently go out every night after work and have fun while others may work late and even bring their work to their house to complete برخی مردم غالبا هر شب پس از کار به بیرون رفته و اوقات خوشی را سپری می کنند درحالیکه دیگران ممکن است حتی کار خود را به منزل آورده تا آن را به اتمام برسانند Some people are so busy that they rarely go out for dinner or they may not go out with friends in the evenings and they may not even have enough time to go shopping برخی مردم ممکن است آنقدر سرشان شلوغ باشد که به ندرت بتوانند برای خرید از منزل بیرون بروند و یا با دوستانشان برای شام به رستوران بروند.

These people usually stay home and relax and actually it’s their favorite activity این افراد معمولا در منزل مانده و به استراحت می پردازند و این فعالیت مورد علاقه آنها می باشد They prefer to read, watch TV, and spend time with their families آنها ترجیح می دهند تا اوقاتشان را با خانواده سپری کنند و به مطالعه و تماشای تلویزیون بپردازند Are you busy on weekdays آیا شما در طول هفته سرتان شلوغ است؟ It is a good idea to go to a gym a few times per month so that you can exercise which is good for your health ایده خوبی است تا چند جلسه در ماه به یک باشگاه بروید و به ورزش بپردازید چون برای سلامتی شما خوب است Many people sleep late on the weekends and in the evening they watch TV

بسیاری از مردم در روزهای تعطیل بیشتر استراحت می کنند و در شب هنگام به تماشای تلویزیون می پردازند Do you also have the habit of studying on the weekends آیا شما هم عادت مطالعه در آخر هفته را دارید؟ Where do you go after class پس از پایان کلاس به کجا میروید؟ Well, usually I meet some friends and go to a restaurant for dinner خوب, معمولا چند تن از دوستانم را ملاقات میکنم و با هم به یک رستوران برای صرف شام می رویم How about you شما چطور؟ Sometimes I rent a movie or just relax in front of the TV with a friend. He lives nearby and I usually text him when I get home and he comes over to our house pretty soon, like within a quarter of an hour

بعضی وقتها یک فیلم سینمائی اجاره میکنم و با تماشای آن در مقابل تلویزیون به تنهائی و یا به همراه دوستم به استراحت می پردازم. او در نزدیکی خانه ما اقامت دارد و وقتی به منزل برمی گردم به او پیامک میزنم و او هم سریع و در عرض یک ربع ساعت به خانه ما می آید Although having the attitude to work hard can be a great idea and like guarantee for success, but relaxing with friends and family members and having a great time with them is also highly recommended گرچه داشتن طرز تفکر کار زیاد ایده خوبی است و به عنوان تضمینی برای موفقیت به شمار می آید, اما بسیار توصیه میشود تا با دوستان و اعضاء خانواده هم تفریح داشت و به اتفاق آنان به استراحت پرداخت.