جلسات مصاحبه شغلی و مهارتها

جلسات شغلی شاید جزو جذاب ترین و در عین حال پر استرس ترین بخشهای تقاضا برای تصدی یک شغل باشند و شما هم به احتمال زیاد با سؤالاتی که معمولا در چنین جلساتی مطرح میشوند آشنا هستید. برخی از آنها در ارتباط با توانائیهای فردی و اخلاقی و برخی دیگر در زمینه داشتن روحیه کار گروهی و تیمی میباشند. مهم است که بتوانید به اصطلاح خود و مهارتهای خود را در چنین جلساتی نشان دهید و بر روی دیگران تاثیر بگذارید. داشتن معلومات و دانش در مورد مشاغل و همچنین ارائه یک رزومه کاری عالی یک چیز است و به سؤالات مصاحبه کنندگان در جلسات شفاهی پاسخ دادن چیزی دیگر. داشتن اعتماد به نفس بسیار حائز اهمیت است و شما بایستی طرف مقابل را به خوبی قانع کنید.

Have you ever participated in a job interview? How did you evaluate the questions being asked? Could you truly and professionally demonstrate your skills, abilities and qualifications آیا تابحال در یک جلسه مصاحبه شغلی شرکت کرده اید؟ سؤالات را چگونه ارزیابی کردید؟ آیا توانستید به درستی و به طرز حرفه ای مهارتها و توانائیها و مشخصات خود را اظهار کنید؟ Can you come up with a good definition of talents? They are actually abilities in art, mathematics, etc., that you are born with آیا میتوانید برای لغت talents یا استعدادها یک تعریف خوب اراده کنید؟ آنها توانیهائی هستند در زمینه هائی مانند هنر, ریاضیات, و غیره که با شما متولد میشوند.

It might seem pretty easy to define but what is your idea about definition of skills شاید بنظر بسیار ساده بنظر برسد تا این کلمه را توصیف کرد ولی عقیده شما درباره توضیح کلمه مهارتها چیست؟ They are abilities that you learn, such as cooking, speaking a foreign language or driving آنها عبارتند از توانائیهائی که شما آنها را می آموزید از قبیل آشپزی کردن, به یک زبان خارجه صحبت کردن و یا رانندگی She has several publishing skills including writing, editing, and illustrating او چند مهارت در زمینه انتشارات دارد از قبیل نویسندگی, ویرایش کتاب, و طراحی Everyday all of us speak about experience and how essential it is to gain it in the real world but how can we define it in simple terms

همه روزه ما درباره تجربه صحبت میکنیم و اینکه چقدر مهم است تا آن را در زندگی امروزه و جهان حقیقی بدست آورد ولی چطور میتوانید تجربه را به نحوی آسان تعریف نمائیم؟ Time spent working at a job عبارتست از زمانی که در انجام یک کار و حرفه صرف میکنیم Martin has a lot of experience in sales. He already has worked at three international company and is considered an expert in his field مارتین در امر فروش تجربیات بسیار زیادی دارد و قبلا در سه شرکت بین المللی هم مشغول به کار بوده است و به هنوان یک متخصص در حرفه خود شناخته میشود Finally we some to the definition of one of the most important words in the dictionary which is knowledge but is it easy or difficult to define it using basic terms

و سرانجام به سراغ یکی از مهمترین لغاتی که در لغتنامه وجود دارد میرویم و آن دانش است اما آیا توضیح و توصیف آن به عبارت ساده دشوار است؟ Knowledge can be defined as understanding of or familiarity with a subject gained from experience or study دانش عبارتست از فهم و درک و یا آشنائی با یک موضوع و رشته که قبلا از طریق مطالعه و یا تجربه حاصل شده است James has extensive knowledge of the history of film. You can ask him which classics to see and which books to study to learn about critics’ viewpoints جیمز معلومات گسترده ای در زمینه تاریخ فیلم دارد. شما میتوانید از وی بپرسید که چه فیلمهای کلاسیکی را ببینید و یا چه کتابهائی مطالعه کنید تا از نظرات منتقدین مطلع شوید.