پرسش درباره صنایع دستی

پرسش و پاسخ در عالم هنر و صنایع دستی همواره جزئی جدانشدنی در بازدید از موزه ها و بناهای تاریخی میباشند چون به محض اینکه شما وارد چنین مکانهای تاریخی که حاوی آثار باستانی میباشند میشوید و یا اینکه صنایع دستی ارزشمندی را که توسط اساتید ماهر درست شده اند به دست میگیرید, در ذهن خود سوالاتی را مطرح مینمائید. حتی هنگامیکه قصد خرید یک ظرف سفالی و یا کوزه مسی را دارید شاید با فروشنده کلی صحبت کنید و از وی سوالاتی بپرسید درباره منشا ساخت آنها و اینکه در کدام شهر تهیه شده اند. خیلی از جهانگردانی که به دیگر کشورها سفر میکنند علاقه دارند تا از موزه های آنها دیداری داشته باشند و با تاریخ و تمدن و همچنین فرهنگ دیگر ملل جهان آشنا شده و بر دانش خود بیفزایند.

Asking about and describing an artistic object may happen to any traveler visiting any place in the world توصیف یک کالای هنری و همچنین پرسیدن سوالاتی درباره آن ممکن است که برای هر جهانگردی که از هر شهری در دنیا دیدن میکند پیش بیاید Excuse me. What’s this figure made of ببخشید این مجسمه چهره از چه موادی ساخته شده است؟ Wood. It’s handmade از جنس چوب و دست ساز میباشد Where was it made در چه شهری ساخته شده است؟ Mexico در شهر مکزیک What do you think of it نظرتان درباره آن چیست؟ I think it’s fantastic and an original work of art به نظر من فوق العاده و یک کار واقعا هنری میباشد Can you tell us about some of your favorite objects in your home

آیا میتوانید تا به ما درباره چند قلم از کالاهای مورد علاقه تان در منزل بگوئید؟ یعنی در واقع آنها را توصیف کنید؟ Was this stone figure carved by hand آیا این چهره سنگی توسط دست تراشیده شده است؟ Were these wood bracelets made in China آیا این دستبند های چوبی در چین ساخته شده اند؟ What is this made of این از چه جنسی ساخته شده است؟ What is this ceramic bowl used for از این کاسه سرامیکی برای چه استفاده میشود؟ When was this picture painted این تصویر در چه زمانی ترسیم شده است؟ Where were these cloth figures made این چهره ها یا شکلک های پارچه ای در کجا ساخته شده اند؟ How were they made آنها چطور ساخته شده اند؟

It is used for preparing food از آن برای تهیه غذا استفاده میشود Actually they are made of cloth dyed in natural colors from plants درواقع آنها تهیه شده اند از پارچه که با استفاده از رنگهای گیاهی رنگ شده اند The pieces of cloth are cut by hand and sewn together تکه های پارچه توسط دست بریده شده و سپس به هم بافته میگردند Each is unique هر کدام منحصر بفرد میباشد Many people just use them for decoration خیلی از افراد از آنها صرفا به عنوان دکوراسیون و تزئینات استفاده میکنند Please tell me about those glass cups. Were they made by hand or machine لطفا به من بگوئید که آن فنجانهای شیشه ای توسط ماشین آلات درست شده اند و یا با هنر دست؟

Actually they have been made by professionals and by hand راستش آنها توسط افراد حرفه ای و بصورت دستی ساخته شده اند In some hotels silver bows are used for serving sugar در برخی هتلها از کاسه های نقره ای برای سرو شکر استفاده میشود This beautiful box has been made of gold and decorated with some pearls as well این جعبه زیبا از جنس طلا میباشد و همچنین با چند مروارید تزئین شده است Do you have any artistically built objects in your house or room you would like to talk about? Can you search the net and find some articles about similar materials آیا شما در منزل و یا اتاقتان کالائی هنری دارید تا درباره آن صحبت کنید؟ آیا میتوانید تا در اینترنت گشتی بزنید و مواد مشابهی را بیابید؟