شما و دنیای تکنولوژی

در جهان فن آوری هر روزه اتفاقات شگرف و عجیب و غریبی با سرعت بسیار زیادی در حال رخ دادن هستند و همه ما را متعجب میکنند. شاید شما بخاطر داشته باشید که همین چند سال پیش استفاده از نوار کاست به عنوان امری مرسوم و معمولی برای گوش دادن به فایلهای صوتی تلقی میشد ولی رفته رفته با ورود سی دی ها به بازار و همچنین فایلهای دیجیتال همه چیز تغییر کرد و نوار ضبط صوت به بوته فراموشی شپرده شد. حتی در گذشته گرامافون استفاده میشد برای همین منظور ولی دی وی دی های مدرن با بهره گیری از الگوی تقریبا مشابهی در سر تا سر جهان یافت میشوند. در حقیقت در دنیای تکنولوژی امروزه حد و مرزی وجود ندارد و توقفی هم متصور نیست. آیا میتوانید حدس بزنید اختراع بعدی در چه زمینه ای خواهد بود؟

Technology and you شما در عصر تکنولوژی Suggest a brand or model آیا میتوانید یک مدل و یا برند خاصی از یک محصول و کالا را نام ببرید؟ Express frustration and sympathy ناراحتی و همدردی با یک فرد نسبت به یک محصول را ابراز کنید Describe features of products نظرتان با بر شمردن تعدادی از جزئیات و مشخصات محصولات چیست؟ Complain when things don’t work شکوه و گلایه کردن هنگامیکه کالائی کار نمیکند No tax if you buy until Friday noon شاید چنین جمله هائی برای شما هم آشنا بنظر برسند, فروشگاههائی که بر روی کالاهای خود مالیات اخذ نمیکنند چنانچه مشتریان تا زمان خاصی آنها را خریداری نمایند. درواقع این روشها بیشتر برای تبلیغ و فروش بیشتر استفاده میشوند.

I am going to purchase a new laptop and a new desktop computer من قصد دارم که یک لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی نو بخرم All brands and models are available with a 25% discount. We offer prices you won’t believe این جمله بیشتر بر روی شیشه مغازه های کامپیوتر فروشی به چشم میخورد به معنی اینکه تمام مدلها و برندها موجود است و قیمتهای ما به قدری پائین و مناسب هستند که شما باور نخواهید کرد. This new MP3 player is compatible with any Bluetooth device you already have این دستگاه پخش موسیقی با همه انواع دستگاههای بلوتوث که شما قبلا خریداری کرده اید منطبق است This model has touch screen and offers free live traffic updates for drivers

این مدل دارای صفحه لمسی میباشد و برای رانندگان گزارشهای زنده ترافیکی فراهم میکند Would you like to buy a new digital camera or a brand-new set of headphones آیا شما تمایل دارید که یک دوربین دیجیتال نو خریداری کنید و یا یک ست آکبند گوشی هدفون؟ Projectors can be used in meetings and for educational purposes دستگاههای پروژکتور میتوانند در جلسات و به منظور کارهای آموزشی مورد استفاده قرار گیرند I was reviewing the newspaper ads today, looking for an item to replace my old DVD player but did not find anything good من امروز مشغول مرور آگهی های روزنامه بودم و داشتم دنبال یک جایگزین مناسب برای دی وی دی پلیر قدیمی ام میگشتم ولی چیز خوبی پیدا نکردم.

حالا نگاهی می اندازیم به صفات و کلماتی که در ارتباط با نحوه کار کردن وسایل دیجیتال بکار میروند A broken device doesn’t work دستگاهی که خراب و معیوب است و کار نمیکند An obsolete device is hard to use because the technology is old دستگاهی که به علت قدیمی بودن تکنولوژی بکار رفته در آن کار کردن با آن سخت است When a device is up-to-date it uses new or recent technology چنین دستگاهی از فن آوری جدیدی بهره میبرد A defective device is not good; badly designed and/or manufactured این دستگاه معیوب است و به نحو بد و با کیفیت پائین تولید شده است. So now if you would like to replace a digital item, you know which vocabularies to use پس شما الان میدانید که درصورت درخواست برای تعویض یک کالای دیجیتال از چه کلمات و واژگانی استفاده کنید.