برنامه های فرهنگی ویژه

خیلی وقتها برای تصمیم گیری در مورد شرکت در رویدادهای فرهنگی, به جراید نگاهی می اندازیم تا درک و تصویر بهتری از رخدادهای هنری در شهر و منطقه زندگی خود داشته باشیم. در واقع با مرور برنامه های ویژه در هر هفته و یا هر ماه که در سایتهای اینترنتی و یا روزنامه ها و مجله ها موجود هستند, قادر خواهیم بود تا بین برنامه ها مقایسه ای انجام بدهیم, قیمت بلیط ها را در کنار هم گذاشته و با یکدیگر قیاس کنیم و با مشورت کردن با یکدیگر, انتخاب خوبی داشته باشیم. شاید هم شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که مایل به شرکت در برنامه های فرهنگی مانند کنسرت ها و یا دیگر برنامه های تفریحی و یا ورزشی نیستید و صرفا به خاطر علاقه ای که به این کار دارید, به مرور چنین برنامه هائی در مجلات روی می آورید.

I was looking at today’s newspaper and reviewing the cultural events for the week of December 6 – 12 من امروز مشغول مطالعه روزنامه بودم و به قسمت رویدادهای فرهنگی مربوط به هفته 6 تا 12 دسامبر نگاهی انداختم. Can you please provide the highlight of musical events this week and write down the events exact dates, types and places on the notepad میشه لطفا برنامه های ویژه موسیقی این هفته را تهیه کنید و نوع آنها به همراه تاریخ و محل برگزاریشان را بر روی کاغذ یادداشت نمائید؟ What are the ticket prices for this comedy show? I want two Balcony seats. How about Orchestra seats بهای قیمت بلیط های این نمایش کمدی چقدر است؟ من دو بلیط بالکن میخواهم. قیمت بلیط طبقه همکف چقدر است؟

Would you like to go to a serious play for serious theatergoers آیا علاقه دارید که به تماشای یک نمایشنامه جدی بروید که برای تئاتر روندگان جدی تهیه و تدارک دیده شده است؟ I am going to go to a talk which is held by a university professor about the issue of global warming من قصد دارم که به یک سخنرانی بروم که توسط یک استاد دانشگاه و در زمینه مسأله گرمایش زمین برگزار میشود. There is an art gallery in town on Monday evening and there are two types of prices, one for general admission and the other one for club members which offers discount یک نمایشگاه هنری در شهر برگزار میشود در دوشنبه شب و دو بلیط برای انتخاب وجود دارند, یکی برای پذیرش عموم و دیگری بلیط تخفیف دار برای اعضاء باشگاه.