پیشنهاد یک برند و مدل

پیشنهاد خرید کالای جدید خیلی وقتها میتواند مشکلات پیش آمده از خرید کالاهای اشتباه و بی کیفیت را تا حد بسیار زیادی جبران کند, مخصوصا اگر شما دارای معلومات فنی باشید و یا در زمینه خاصی صاحبنظر هستید, دیگران خواه نا خواه به سراغ شما می آیند تا درباره یک برند و مدل خاصی از یک محصول به مشورت بپردازند. شاید شما هم قبل از خرید محصولات دیجیتالی و الکترونیکی با دیگران, بخصوصی افراد با تجربه و آنهائیکه چند بار اقدام به خرید چنین وسایلی نموده اند مشورت کرده و نطر آنها را راجع به خرید چنین محصولاتی جویا شوید. حتی مطالعه کاتالوگ ها و بروشورهای لوازم برقی و خانگی میتواند به شما در چنین مواقعی کمک کند و به شما یاری برساند که فقط به سراغ خرید محصولات با کیفیت بروید.

Have you ever suggested a brand or model آیا شما تابحال یک برند و مدل خاصی را به دیگران پیشنهاد داده اید؟ Hey, what are you doing سلام, دارید چه کار میکنید؟ I’m online. I’m looking for a flat screen TV and a second-hand laptop computer. Any suggestions من آنلاین هستم و در جستجوی خرید یک تلویزیون صفحه تخت و همچنین لپتاپ دست دوم میگردم. آیا پیشنهادی دارید؟ What about the AB ? I hear it is great and it’s inexpensive as well نظرتان با خرید آ.ب چیست؟ شنیده ام که دستگاه خیلی خوبی است و تازه ارزان قیمت هم میباشد. Really واقعا؟ Yes. you know, I’m going shopping later. Would you like to come along من بعدا به خرید خواهم رفت. آیا شما هم مایل هستید که با من به خرید بیائید؟

What are you doing right now? I am looking for a new printer and a very good scanner دارید چکار میکنید؟ من به دنبال یک چاپگر جدید و یک اسکنر خیلی خوب میگردم. What are you doing tomorrow? I’m buying a new digital camera فردا چه کار میکنید؟ من قصد دارم تا یک دوربین دیجیتال جدید بخرم. همانطور که بخاطر دارید از حال استمراری میتوان برای بیان کارهائی که مربوط به آینده نزدیک میشوند استفاده کرد. در جملات نمونه ذکر شده هم این نکته قابل تعمق است. مثلا اگر شما قصد دارید تا فردا برای انجام کاری اقدام کنید, مثلا برای خرید به سوپرمارکت بروید و یا یک وسیله خانگی جدید سفارش دهید, از زمان حال استمراری بجای آینده Will استفاده کنید I am placing order to buy a new printer tomorrow

به جملات بیشتری در همین ارتباط توجه کنید که به وضوح استفاده از زمان حال استمراری را نشان میدهند What are you doing this weekend آخر هفته چکار میکنید؟ این جمله بیشتر در مواقعی به کار برده میشود که قصد دارید تا مثلا برای رفتن به سینما یا شرکت در فعالیتهای ورزشی و تفریحی از دیگران دعوت بعمل بیاورید I’m busy this morning. I’m answering emails من امروز صبح سرم شلوغ است و مشغول جواب دادن به نامه های الکترونیکی هستم He’s leaving in ten minutes. Hurry او ظرف ده دقیقه اینجا را ترک میکند. عجله کنید. یعنی درواقع اگر با وی کار دارید و میخواهید او را ببینید بهتر است عجله کنید He isn’t home. He is shopping for a laptop at the department store او منزل نیست. برای خرید لپ تاپ به فروشگاه زنجیره ای رفته است.