خانه / نوشته ها / تصورات و واقعیتها در تقویت مکالمه

تصورات و واقعیتها در تقویت مکالمه

هنگامی که پای به عرصه زبان انگلیسی می گذارید و شروع به تحقیق درباره روشهای گوناگون تدریس و تقویت مکالمه انجام می دهید, با علامت سوالهایی مواجه می شوید که طبیعتا احتیاج به پاسخهایی قابل قبول دارند. در برخی موارد نداشتن درک صحیحی از روشهای آموزش زبان انگلیسی باعث خواهد شد به عقب باز گردیم و پیشرفت آنچنانی را شاهد نباشیم. یکی از این تصورات اشتباه حفظ کردن لغات است که هنوز هم بسیاری از عزیزانی که در آموزشگاهها ثبت نام می کنند و یا از تجربیات مدرسین خصوصی استفاده می کنند بر این عقیده هستند که صرفا با حفظ کردن هزاران لغت میتوان در زبان انگلیسی به توفیقات زیادی دست یافت و مکالمه شان را تا حد بسیار قابل قبولی ارتقا بخشید.

متاسفانه همانطور که میتوانید حدس بزنید این دوستان فقط صدها و بلکه هزاران ساعت از وقت خود را به حفظ کردن و بخاطر سپردن کلمات vocabulary میگذرانند بدون آنکه بتوانند جملات مرتبط و خوبی را بنویسند یا به زبان بیاورند. درواقع با حفظ کردن واژگان انگلیسی اتفاق مهمی رخ نخواهد داد, شما صرفا قسمتی از ذهن خود را به این لغات اختصاص خواهید داد بدون آنکه بین لغات ارتباط منطقی ایجاد نمایید. اشتباه دیگر در مورد گرامر زبان است. هنوز هستند افرادی که تصور میکنند با حفظ کردن نکات گرامری میشود براحتی مکالمه کرد و نوشت. درست است که دانستن چند قانون گرامر زبان انگلیسی لازم و ضروری به نظر میرسد اما حفظ کردن دستور زبان بصورت سنتی و بدون توجه به مسایل دیگر زبان اشتباه است.

از سوی دیگر باید به این نکته توجه وافر داشت که مهارتهای زبانهای بیگانه چهار عدد میباشند, صحبت کردن یا مکالمه, شنیدن صحیح یا درک مطلب شنیداری, درک مطلب خواندن و در آخر نگارش که هر کدام از این مهارتها باید به طرز صحیح و عمقی و ریشه ای بهبود یابند. بعضی از زبان آموزان مثلا فقط به مکالمه اکتفا میکنند و هیچ توجهی به شنیدن فایلهای صوتی نمیکنند. این افراد به هنگام مواجهه با موقعیتهایی که در آنها احتیاج به شنیدن و گوش کردن دقیق اصوات است به مشکل برخورد خواهند کرد. فردی که در زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری میخواهد پیشرفت کند باید در هر چهار قسمت کار و کوشش کرده و با تمرین و صرف وقت روز به روز بر مشکلات غلبه کرده و به درجات و سطوح بالاتری گام بگذارد.

چنانچه به خواندن داستانهای انگلیسی علاقمند هستید, خبر خوب برای شما این است که میتوانید هر چهار مرحله مهارتهای زبانی خود را از طریق خواندن و نوشتن آنها, همچنین دوباره بازسازی شفاهی داستانها که در اصطلاح oral reproduction نامیده میشود و همچنین نوشتن از روی متون به نحو قابل ملاحظه ای تقویت کنید. نکته ای که حایز اهمیت است این مورد میباشد که هیچ گاه به حد و سطح فعلی زبان خود قانع نباشید چون زبان چیزی dynamic و پویا میباشد و مدام در حال تغییر و تحول است. افرادی که تصور میکنند زبانشان در حد پیشرفته یا advanced است و به همان level راضی هستند در واقع اشتباه میکنند و بعد از مدتی سطح زبان آنها پایین و پایین تر می آید چون مهارتهایشان static و ایستا میباشند.

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که حتی بهترین مدرسین و آموزشگاههای زبان تا حدی شما را راهنمایی و هدایت میکنند تا به اهدافتان در زمینه زبان انگلیسی نایل شوید ولی کارهای بزرگ و اصلی باید توسط خود شما صورت پذیرند. اموری مثل تکرار و تمرین و صرف وقت و همچنین مطالعه با عشق و علاقه و بدور از بی حوصلگی و یکنواخت بودن. شما حتی با دانستن و به خاطر سپردن چند صد کلمه و ده بیست نکته گرامری خواهید توانست جملات بسیار زیبا و زیادی خلق نمایید. گام بعدی گوش دادن به فایلهای صوتی و تصویری میباشد که مسلما گوش شما را تقویت میکند تا درک مطلب شنیداری بهتری داشته باشید. نگارش متون انگلیسی هم از طریق بازنویسی مقالات مفید و جذاب کاملا امکان پذیر میباشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

چند توصیه برای درخشش در دانشگاه

کلماتی مانند دانشکده و دانشگاه و فارغ التحصیلی و انتخاب رشته را میتوان از زبان دهها هزار نفر از افرادی شنید که پس از اخذ دیپلم دبیرستان و اتمام آموزش و پرورش در مقطع متوسطه قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دارند. گرچه در اکثر دانشکده ها رئوس مطالب و برنامه های تحصیلی بصورت مدون برای دانشجویان تهیه و در معرض دید و توجه آنها قرار میگیرند, ولی مهم است تا با روشها و نصایحی آشنا شویم که میتوانند به ما در ادامه تحصیل با نمرات ممتاز و همچنین درخشش در کلاسها یاری رسانند. برخی از پروژه های آموزشی از قبیل تهیه و نگارش تز یا پایان نامه و همچنین انجام سخنرانی در کلاسها و شرکت فعال در جلسات پرسش و پاسخ با حضور اساتید دانشگاه میتوانند همگی در توفیق نهائی دانشجویان تاثیر گذار باشند.

As you may already know, in many admission systems worldwide, it is vital to write a professional application which highlights your skills همانگونه که احتمالا میدانید, در بسیاری از سیستمهای پذیرش دانشگاهی در جهان, شما نیاز به تهیه و نگارش تقاضا نامه جهت پذیرش خود میباشید که در آن به همه مهارتها و توانائیهای شما اشاره میشودIf you are keen to hear some advice from college admissions professionals on how to stand out in universities, please keep reading this article لطفا با ما در مطالعه این مقاله همراه باشید چنانچه شما هم مایل به شنیدن نصایحی از افراد حرفه ای در زمینه پذیرش در دانشگاهها جهت توفیق و درخشش آموزشی هستید Such letters will absolutely assist you stand out among other applicants

چنین نامه هائی میتوانند قطعا به شما در درخشیدن در بین دیگر داوطلبین کمک کنند When it comes to preparing a recommendation, application letter or resume, some applicants might have their own website or a profile which contains information about their interests and community work and they can be beneficial هنگامیکه نوبت به تهیه یک تقاضانامه و یا معرفینامه میرسد, برخی از داوطلبین به امکاناتی همچون صفحات فضای مجازی و وبسایتها دسترسی دارند که میتوانند حاوی اطلاعاتی درباره علایق و فعالیتهای اجتماعی آنها بوده و مفید واقع شوند Being at college, having flying grades, being an avid student, as well as being friends with regional admission representatives is also recommended

دیگر مواردی که میتوان به آنها اشاره کرد هنگام دانشجو بودن مطالعه و پشتکار داشتن, و همچنین داشتن رابطه دوستانه با مسئولین پدیرش و کارکنان دانشکده میباشد The point is that you are going to avail yourself and demonstrate your capabilities through being active at college, participate in social and cultural events, take part in team works and an active presence can greatly assist you compose your curriculum vitae نکته در اینجاست که شما جهت درخشش در دانشکده و اظهار مهارتها و قابلیتهای خود بهتر است حضوری فعالانه در برنامه های کار گروهی, همچنین شرکت در فعالیتهای فرهنگی داشته باشید که همه اینها به شما در نگارش یک رزومه و خلاصه فعالیتها بسیار کمک میکنند.

Try to familiarize yourself with the universities’ events as well as different educational departments there سعی در آشنا ساختن خود با برنامه های دانشکده ها و همچنین بخشها و دپارتمانهای مختلف آموزشی آنها نمائید Taking standardized tests and earning points can help you enter the university of your choice شرکت در آزمونهای استاندارد و دریافت نمرات عالی میتوانند به شما در راهیابی به دانشگاه منتخب تان مفید باشند Most colleges would like to admit students who have excelled well in high school and got their diploma with flying scores since they will succeed in the advanced placement courses as well اگثر دانشکده ها مایل به پذیرش دانشجویانی هستند که در دبیرستان موفق بوده و دیپلم خود را با نمرات عالی گرفتند.

طبیعتا چنین دانشجویانی در دوره های پیشرفته تعیین سطح آموزشی نیز موفق خواهند بود Great college students are the ones who are not afraid to tackle hard work and that they can choose fields in which they will strive and excel دانشجویان درخشان در دانشگاهها آنهائی هستند که از کار سخت نمی هراسند و رشته هائی زا انتخاب میکنند که در آنها کوشا بوده و توفیق خواهند داشت If you are writing an application letter and contemplate sending it in to a college, make sure it contains credentials and certificates to prove you are the fit candidate چنانچه شما مشغول نگارش نامه پذیرش هستید و در تفکر ارسال آن به دانشگاه میباشید, دقت کنید که حاوی نقاط قوت و اعتبار و معرفینامه و مجوز باشد.

Detailed documentation display your strengths and make a big impression on the college admission staff مدارک مستند و با جزئیات شما بایستی حاوی نقاط قوت برنامه تان جهت تاثیر گذاری بر روی مسئولین پذیرش دانشکده باشد Students who are talented in writing are encouraged to send in their articles for assessment to various colleges and admission representatives plus departments دانشجویانی که در زمینه نگارش دارای استعداد میباشند بهتر است تا مقالات خود را به چندین مسئول پذیرش و همچنین ادارات مربوطه برای ارزشیابی ارسال کنند Last but not least, please ensure the recommendations are carefully and thoughtfully selected نکته آخر که بسیار مهم است درباره انتخاب و ارسال با دقت معرفینامه ها میباشد.

It is suggested to prepare the attached recommendation letter in a positive way that do not reflect a bad image of the applicants پیشنهاد میگردد تا اقدام به تهیه و الصاق معرفینامه به نحوی نمود که حاوی مطالب منفی در ارتباط با داوطلبین نباشد In doing so, conducting research is recommended and considered critical در این رابطه, انجام تحقیق حیاتی بوده و پیشنهاد میگردد Focusing on extracurricular activities when applying to colleges can also raise your success chances تمرکز بر روی نکات و فعالیتهای خارج از محیط تحصیلی هم میتواند در بهبود شانس موفقیت شما تاثیر گذار باشد Try to communicate with your university of choice in a unique style as well همچنین سعی در نامه نگاری با دانشگاه مورد علاقه خود با قلم منحصر بفرد نمائید.